ברגע שתיכנסו, יעוטו עליכם מקבצי נדבות ובאמתחתם סיפורים קורעי לב, יח"צני הנחת תפילין ופסאודו קבליסטים. כנסו, כנסו

meronrashbi12.jpg 

על אף שהוא אינו אינטימי ומבודד כמו קברי צדיקים אחרים בגליל, הרי שקברו של רבי שמעון בר יוחאי (הרשב"י) במירון הוא המלך הבלתי מעורער של רבים מהמשתטחים. מספרים כי הרשב"י התגורר במערה צרה מעל לכפר פקיעין במשך 13 שנים. אחרים מספרים כי מערתו היא זו שסמוכה למתחם קברו במירון. כך או כך, במערה התגלתה לו תורת הזוהר, ובה הוא גם כתב את ספר הזוהר.

ברגע שתיכנסו, יעוטו עליכם מקבצי נדבות ובאמתחתם סיפורים קורעי לב, יח"צני הנחת תפילין ופסאודו קבליסטים. וכולם נעים ללא הפסק בין חדרים צבועי לבן בעלי תקרות מקומרות, חלונות ודלתות בכחול עז ואלפי ספרי קודש, המונחים זה לצד זה על אינספור מדפים.

למרות המסחור, עדיין מדובר במקום שמשרה פה ושם אווירה כמעט מיסטית. בליל של בחורי ישיבה נמרצים, נחמנים מנומנמים הפורצים לפתע בצווחות אקסטזה, ועמך ישראל – הופך את מתחם קברו של הרשב"י לבמת המחזה הטוב באזור.

אם הגעתם בשעה מוקדמת יחסית, תוכלו למצוא בתעשיית המזכרות המשגשגת שבשולי מתחם הקבר כובעי צמר לבנים עם מנטרת נחמן מאומן, טליתות לפעוטות, תקליטורי מוזיקה, תבלינים וסוגים שונים ומשונים של חפצי קדושה.

מי שרוצה להימלט מן ההמולה מוזמן לגג המבנה. מתחת לכיפות התכולות בוקעת שירתן של המתפללות שבעזרת הנשים, על רקע הנופים הגליליים – הידועים ביכולתם להרגיע גם את הנפשות הנוירוטיות ביותר.

 

תגובה אחת בנושא “מקומות קדושים ושאר כשפים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s